Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Ιλίσια 2004 - Αστέρας Εξαρχείων: 2-2

...και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει...
το πρώτο γκολ του Αστέρα Εξαρχείων

Αν και ο φιλοξενούμενος Αστέρας Εξαρχείων προηγήθηκε δύο φορές (πήγε στο ημίχρονο στα αποδυτήρια με 2-1), οι τυπικά γηπεδούχοι αφού ο αγώνας έγινε στο δημοτικό στάδιο Νέας Ιωνίας, «Ιλίσια 2004», στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να χάσουν και κάποιες ευκαιρίες.

Παρά το γεγονός ότι ο αγώνας έγινε πρωί, οι φίλοι του Αστέρα Εξαρχείων έδωσαν το παρόν και στο τέλος χειροκρότησαν την ομάδα τους και φώναξαν όπως κάνουν πάντα, το διαχρονικό σύνθημα «Μπάτσοι – Γουρούνια – Δολοφόνοι». Ο αγώνας ήταν για τη Β΄ ΕΠΣΑ. Εμείς μείναμε με την απορία γιατί εδώ και καιρό κυκλοφορεί το πανό "Ιλίσια Ξεβρακωτέλα", αφού δε γνωρίζουμε την "αμαρτία" στην οποία φαίνεται ότι έχουν υποπέσει στο παρελθόν οι τυπικά γηπεδούχοι. Δείτε περισσότερες φωτο στη συνέχεια…