Σάββατο, 31 Αυγούστου 2013

Εργαζόμενοι ΕΡΤ3: «Όλοι μαζί να φύγει το μαύρο»

...αναδημοσίευση από το www.ertopen.com...


Πετυχημένη και πολυπληθής ήταν η πρώτη μεγάλη κινητοποίηση που έκαναν οι εργαζόμενοι την Πέμπτη το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη. Τη συγκέντρωση που έγινε στο άγαλμα Βενιζέλου στην Αριστοτέλους, οργάνωσαν μέλη πρωτοβάθμιων σωματείων του ιδιωτικού και του δημόσιου τομέα του νομού Θεσσαλονίκης και σε αυτήν συμμετείχαν με δικό τους μπλοκ οι εργαζόμενοι στην ΕΡΤ3, εκπαιδευτικοί των ΕΛΜΕ-Θ, σχολικοί φύλακες, εργαζόμενοι από το χώρο της υγείας, των ΟΤΑ, μέλη πολιτικών κομμάτων και κινήσεων της αριστεράς, με συνθήματα ενάντια στη διαθεσιμότητα, το κλείσιμο οργανισμών του δημοσίου και στη συρρίκνωση των εργασιακών και κοινωνικών δικαιωμάτων.

Στην κεφαλή της πορείας που ακολούθησε, βρίσκονταν με το πανό τους οι εργαζόμενοι της ΕΡΤ3 ως συμβολική «απόδοση τιμής» στους εργαζόμενους που κράτησαν ψηλά τη σημαία της αντίστασης εν μέσω της δύσκολης καλοκαιρινής περιόδου, παρά τον ανηλεή κυβερνητικό πόλεμο και την προσπάθεια διάσπασής τους. Η διαδήλωση κατέληξε στο κτήριο της τηλεόρασης της ΕΡΤ3, στη Λεωφόρο Στρατού όπου ακολούθησε μουσική εκδήλωση.


«Η ζωή του Μπράιαν» τη Δευτέρα στο Θερινό Σινεμά της ΕΡΤ3 Οι εργαζόμενοι έδωσαν υπόσχεση συνέχισης του αγώνα, οργανωμένα και συντονισμένα, θεωρώντας κομβικής σημασίας και την κλιμάκωση των κινητοποιήσεων ενόψει του μεγάλου συλλαλητηρίου της 7ηςΣεπτεμβρίου κατά τα εγκαίνια της φετινής ΔΕΘ, το ερχόμενο Σάββατο.

Νωρίτερα, στις 2 Σεπτεμβρίου, οι εργαζόμενοι της ΕΡΤ3 θα πραγματοποιήσουν ακόμα μία προβολή στο θερινό αυτοδιαχειριζόμενο σινεμά στο κτίριο της Ραδιοφωνίας της ΕΡΤ3 στην οδό Αγγελάκη 14. Η ταινία που θα προβληθεί είναι «Η ζωή του Μπράιαν» που στην Ελλάδα έγινε γνωστή ως«Ένας προφήτης μα τι προφήτης» των Μόντυ Πάιθονς. Η προβολή έχει προγραμματιστεί για τις 9 το βράδυ.

Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2013

EΡΑ Πάτρας: Συνέλευση αλληλεγγύης

Συνέλευση αλληλέγγυων θα πραγματοποιηθεί απόψε στις 9μμ στις εγκαταστάσεις της ΕΡΑ Πάτρας, στο δασύλλιο.

Όλο το πρόγραμμα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Σάμου

Α΄Κατηγορία Σάμου

Πρόγραμμα  αγώνων      2013-2014

                                          1η . Αγωνιστική

 
1
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΟ Σάμου
3
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΕ Καρλόβασι
4
ΑΟ Μεσαριά
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
5
  ΑΟ Πολυκράτης




                                       

   2η Αγωνιστική
1
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΠΑΣ Ίκαρος
2
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΣΓ Διαγόρας
3
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
4
ΑΟ Σάμου
ΑΟ Μεσαριά
5
ΑΣ Κουρσάρος  Ρεπό




                                       
                                             
 3η . Αγωνιστική
1
ΑΣΓ Διαγόρας
ΠΑΣ Ίκαρος
2
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΟ Πολυκράτης
3
ΑΟ Μεσαριά
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
4
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΟ Σάμου
5
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού  Ρεπό





                                              4η . Αγωνιστική
1
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΕ Καρλόβασι
2
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΕΒάθ. Πανσαμιακού
3
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΟ Μεσαριά
4
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΣΓ Διαγόρας
5
ΑΟ Σάμου     Ρεπό






                                              5η . Αγωνιστική
1
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΟ Μεσαριά
2
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΣ Κουρσάρος
3
ΑΕ Καρλόβασι
ΠΑΣ Ίκαρος
4
ΑΟ Σάμου
ΑΟ Πολυκράτης
5
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας  Ρεπό




  
                                            6η . Αγωνιστική


1
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΟ Σάμου
3
ΑΟ Μεσαριά
ΑΕ Καρλόβασι
4
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
5
ΠΑΣ Ίκαρος   Ρεπό




                                      
                                          

  7η . Αγωνιστική


1
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΣ Κουρσάρος
2
ΑΟ Πολυκράτης
ΠΑΣ Ίκαρος
3
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΣΓ Διαγόρας
4
ΑΟ Σάμου
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
5
ΑΟ Μεσαριά        Ρεπό




                                              
8η . Αγωνιστική


1
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΟ Σάμου
2
ΑΣ Κουρσάρος
ΠΑΣ Ίκαρος
3
ΑΟ Μεσαριά
ΑΟ Πολυκράτης
4
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
5
ΑΕ Καρλόβασι                 Ρεπό







                                            9η . Αγωνιστική


1
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΕ Καρλόβασι
2
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
3
ΑΟ Μεσαριά
ΑΣ Κουρσάρος
4
ΑΟ Σάμου
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
5
ΑΣΓ Διαγόρας    Ρεπό







                                          10η . Αγωνιστική


1
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΣΓ Διαγόρας
2
ΑΟ Σάμου
ΠΑΣ Ίκαρος
3
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΣ Κουρσάρος
4
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΟ Μεσαριά
5
ΑΟ Πολυκράτης    Ρεπό





                                              


11η . Αγωνιστική


1
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΟ Πολυκράτης
3
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΕ Καρλόβασι
4
ΑΟ Μεσαριά
ΑΟ Σάμου
5
 ΑΣ Κουρσάρος    Ρεπό





                                                 


12η . Αγωνιστική


1
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΣΓ Διαγόρας
2
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΣ Κουρσάρος
3
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΟ Μεσαριά
4
ΑΟ Σάμου
ΑΕ Καρλόβασι
5
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού   Ρεπό




                                                                     
                                             13η Αγωνιστική


1
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΟ Πολυκράτης
3
ΑΟ Μεσαριά
ΠΑΣ Ίκαρος
4
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΣ Κουρσάρος
5
ΑΟ Σάμου    Ρεπό




                                         
                                       14η Αγωνιστική


1
ΑΟ Μεσαριά
ΑΣΓ Διαγόρας
2
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
3
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΕ Καρλόβασι
4
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΟ Σάμου
5
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας    Ρεπό




                                          
                                           
15η Αγωνιστική


1
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΟ Πολυκράτης
2
ΑΟ Σάμου
ΑΣ Κουρσάρος
3
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΟ Μεσαριά
4
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΣΓ Διαγόρας
5
ΠΑΣ Ίκαρος   Ρεπό





                                          

 16η Αγωνιστική


1
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΟ Πολυκράτης
3
ΑΣΓ Διαγόρας
ΑΕ Καρλόβασι
4
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΑΟ Σάμου
5
ΑΟ Μεσαριά   Ρεπό





                                        



17η Αγωνιστική


1
ΑΟ Σάμου
ΑΣΓ Διαγόρας
2
ΠΑΣ Ίκαρος
ΑΣ Κουρσάρος
3
ΑΟ Πολυκράτης
ΑΟ Μεσαριά
4
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
5
ΑΕ Καρλόβασι   Ρεπό





                                          18η Αγωνιστική


1
ΑΕ Καρλόβασι
ΑΟ Πολυκράτης
2
ΑΕ Βάθ. Πανσαμιακού
ΠΑΣ Ίκαρος
3
ΑΣ Κουρσάρος
ΑΟ Μεσαριά
4
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΑΟ Σάμου
5
ΑΣΓ Διαγόρας    Ρεπό














χρήσιμοι σύνδεσμοι: http://www.epssamou.gr/ και samossport.blogspot.grsamossport.blogspot.gr