Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

Πέρα Κλουμπ-Ιπποκράτης: 2-3

Άλλη μια ματσάρα της Γ' ΕΠΣΑ είχαμε την ευκαρία να παρακολουθήσουμε το πρωί της Κυριακής 8/12.

Τόπος διεξαγωγής το δημοτικό γήπεδο της Αλεπότρυπας στην Κυψέλη.

H πρωτοπόρος του δευτέρου ομίλου Πέρα Κλουμπ υποδέχτηκε το δεύτερο Ιπποκράτη που την κέρδισε με 2-3 και η διαφορά τους μειώθηκε στον ένα βαθμό.

Καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο ο Ιπποκράτης βρέθηκε να χάνει 1-0 λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, αλλά έκανε την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά και πήγε στα αποδυτήρια με 1-2.

Στην επανάληψη η Πέρα Κλούμπ ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις με ένα εκπληκτικό σουτ που βρήκε και την κάτω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-3. Το παιχνίδι ήταν γρήγορο και δυνατό και οι δύο ομάδες έδειξαν ότι δίκαια είναι βαθμολογικά στην κορυφή.

Σαφώς καλύτερο θέαμα και πιο χορταστικό από αυτό που είδαμε στον (ανιαρό και μέτριο) αγώνα Καλαμάτα-Τρίκαλα: 0-1 το Σάββατο από την ΕΡΤ3, παρά το γεγονός ότι η διαφορά είναι μερικές κατηγορίες.