Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 27 Μαρτίου 2022

Αφιέρωμα στα Προσφυγικά

Στο γήπεδο των Προσφυγικών της Πάτρας, ο Ολυμπιακός Πατρών αντιμετώπισε τη Δάφνη Πατρών και εμείς προαναγγέλλουμε μεγάλο τριήμερο αφιέρωμα στα Προσφυγικά, αλλά και την αθλητική τους ιστορία, και όχι μόνο αυτή, από το Σάββατο 2 Απρίλη. Ο αγώνας έληξε με 2-3 υπέρ της Δάφνης που προηγήθηκε από λάθος της άμυνας των ερυθρόλευκων, οι οποίοι με πέναλτυ ισοφάρισαν και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στην επανάληψη η Δάφνη έκανε το 1-2 και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 2-2- έχασε ευκαιρίες να πετύχει και τρίτο γκολ, το οποίο τελικά ευτύχησε να πετύχει η Δάφνη. Τα δύο γκολ του Ολυμπιακού το πέναλτυ και το αυτογκόλ της Δάφνης με κεφαλιά τα βλέπετε στις τρεις πρώτες φωτο. Ανοίξτε το θέμα για να δείτε περισσότερες φωτο.