Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Νέα Ιωνία - Μελίσσια: 2-0

Δύσκολα πήρε τη νίκη η Νέα Ιωνία, από τα Μελίσσια και το σκορ δεν αντιστοιχεί στην εικόνα του αγώνα. Αν και προηγήθηκε νωρίς η Νέα Ιωνία, με γκολ του Βάσου, στη συνέχεια τα Μελίσσια την πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο σκόρερ των γηπεδούχων χτύπησε πέναλτι, που όμως έδιωξε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων (φωτο) και διατηρήθηκε το εύθραυστο 1-0. Λίγα λεπτά πριν το τέλος, "κλείδωσε" το τρίποντο ο Καλογερής, κάνοντας το 2-0. Έτσι η μάχη της παραμονής στο περιφερειακό πρωτάθλημα, βρίσκει τους γηπεδούχους να έχουν κάνει σημαντικά βήματα προόδου. Την επόμενη αγωνιστική, η Νέα Ιωνία, πηγαίνει στην Κηφισιά, στον Ελπιδοφόρο. Ο καλός καιρός βοήθησε στο να βρεθούν στο γήπεδο αρκετοί φίλοι των δύο ομάδων.