Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

A.O.M. -Koυρσάρος: 2-0

...αναδημοσίευση από την Ικαριακή Ραδιοφωνία...

Το τρίποντο πέτυχε η ομάδα της Μεσαριάς επικρατώντας με 2-0 του Κουρσάρου, ομάδας των Φούρνων Κορσεών για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α΄Κατηγορίας Ανδρών Σάμου.
Το σκόρ άνοιξε ο Πελοπίδας Ευστρατουδάκης στο 30' ενώ ακολούθησε δοκάρι του ίδιου παίκτη μετά από προσπάθεια δεν κατάφερε να πλασάρει τον τερματοφύλακα του Κουρσάρου. Μεγάλη στιγμή για τον Κουρσάρο να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου αφού έχασε πέναλτι, και έτσι οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ του Α.Ο.Μ.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν δυνατό με πολλές αναμετρήσεις κυρίως στο χώρο του κέντρου, ο αγώνας όμως ''ξεκλείδωσε'' μετά από το δεύτερο τέρμα της Μεσαριάς από τον Δημήτρη Χατζηβασιλείου στο 83'
Μετά απο αυτό το αποτέλεσμα ο Α.Ο.Μ ξέφυγε από τον Κουρσάρο με 3 βαθμούς στη κούρσα του πρωταθλήματος αφήνοντας τον στην 8 θέση με 8 βαθμούς.
Στην επόμενη αγωνιστική η Μεσαριά θα αντιμετωπίσει τον Διαγόρα στις Ράχες Ικαρίας και ο Κουρσάρος την ομάδα του Λαίλαπα στους Φούρνους.