Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018

ΟΦΝΙ – Αναγέννηση Άρτας: 29-14

Δύο πρόσωπα είχε ο αγώνας, καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχες νωθρές βρίσκονταν συνεχώς πίσω στο σκορ με 2-3 τέρματα διαφορά, μέχρι που στο τέλος του ημιχρόνου θυμήθηκαν τον καλό τους εαυτό και γύρισαν το σκορ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 12-10.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαφορετικό καθώς ο ΟΦΝΙ με πιο σφιχτή άμυνα δεν επέτρεψε στην Φέτα Ήπειρος-Αναγέννηση Άρτας να φανεί απειλητική, αφού πέτυχε μόλις 4 τέρματα και το τελικό σκορ ήταν 29-14 υπέρ των γηπεδούχων.

Η πραγματική διαφορά δυναμικότητας ήταν μικρότερη του σκορ, καθώς η Άρτα στα τελευταία λεπτά που το παιχνίδι είχε κριθεί έβαλε νέο αίμα και μπράβο της γιατί δείχνει ότι έρχονται και άλλες γενιές, σε μια ομάδα που έχει πάμπολλες διακρίσεις και τεράστια προσφορά στο γυναικείο χάντμπολ.