Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 8 Μαΐου 2016

Aστέρας Εξαρχείων - Ηρακλής Περιστερίου: 0-3

Ήττα στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα του Αστέρα Εξαρχείων με 0-3 (ημίχρονο 0-2) από τον Ηρακλή Περιστερίου και η επόμενη αγωνστική περίοδος θα βρει τους γηπεδούχους στη Γ΄ ΕΠΣΑ(ε και, σιγά μη φύγουν οι χορηγοί και οι σπόνσορες).

Πάντως επειδή ήταν ο πρώτος αγώνας που είδαμε στο γήπεδο της αλεπότρυπας, μετά τις παρεμβάσεις και τις φιέστες της Τοπικής Αυτοδιοίκησης για την παράδοση του ανακαινισμένου γηπέδου, διαπιστώσαμε ότι ο χορτοτάπητας μόλις έσκαγε η μπάλα, σήκωνε πλαστικούς κόκκους, σημάδι όχι και τόσο καλής ποιότητας.

Άρα πολύ επικοινωνιακό φρου - φρου ήταν οι φιέστες και μάλλον το έργο ήταν υποδεέστερο των προσδοκιών. Από την προηγούμενη κατάσταση σίγουρα καλύτερο, αλλά μισοδουλειά μας φάνηκε.