Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Nίκησε άγχος και Ατρόμητο

Ζωντανή στη μάχη της παραμονής έμεινε η Νέα Ιωνία, αφού επικράτησε του Ατρομήτου Πειραιά με 1-0, σκορ που διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ρόππας.

Εκτός από τους βαθμούς της νίκης, σε μια ενδεχόμενη ισοβαθμία με την ομάδα του Πειραιά, έχει το πάνω χέρι αφού στον πρώτο γύρο είχε αποσπάσει ισοπαλία με 2-2.

Νευρικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και σαφώς πιο ζωντανό και ενδιαφέρον στο δεύτερο ημίχρονο, αφού οι γηπεδούχοι έψαχναν το δεύτερο γκολ για να κλειδώσουν τη νίκη και οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να ισοφαρίσουν.

Για άλλη μια φορά έγιναν συνδέσεις με το πρόγραμμα της ελεύθερης και αυτοδιαχειριζόμενης ΕΡΤ, με στιγμιότυπα που μεταδόθηκαν από την ιστορική εκπομπή της ΕΡΑ Σπορ, «μικρόφωνο στα γήπεδα».