Ικαριώτες Πρόσφυγες στο Β Παγκόσμιο Πόλεμο Α μέρος

Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2010

Αθλητική ενημέρωση

Βίντεο από τον αγώνα Α.Ε.Μεταμόρφωσης-Αγία Ελεούσα (Α΄ ΕΠΣΑ)όπου οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με πέναλτι και φωτο, αλλά και φωτο και βίντεο από το παιχνίδι Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης: 3-0. Δύο εκτός έδρας νίκες και δύο εντός έδρας ισοπαλίες είχε τα δύο τελευταία χρόνια η Νέα Ιωνία στους αγώνες με τον Άγιο Ιερόθεο. Φέτος αν και οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν τη χρονιά με μεγάλες φιλοδοξίες, ήταν πιο «εύκολοι» με βάση την αγωνιστική τους εικόνα. Οι περιστεριώτες προηγήθηκαν στο 39΄ (οι γηπεδούχοι που έδειξαν σαφώς καλύτερη εικόνα από τον αγώνα της πρώτης αγωνιστικής, διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ) και δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση. Σχεδόν με τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο έγινε και το 2-1. Και οι δύο ομάδες είχαν δυο-τρεις ευκαιρίες, με πιο κλασσική το οριζόντιο δοκάρι του Αχμέτ για τη Νέα Ιωνία. Φωτο και βίντεο από τον αγώνα (άσπρο-μπλέ η Νέα Ιωνία και κιτρινόμαυρα ο Άγιος Ιερίθεος). 8ος όμιλος Δ΄ εθνικής 2η αγωνιστική Χαϊδάρι-ΠΑΟΚ Γλυφάδας:1-0 Νέα Ιωνία-Άγιος Ιερόθεος:2-1 A.O.Περιστερίου-Αθηναϊκός:0-0 Αιολικός-Φωστήρας:1-1 Άγιοι Ανάργυροι-Ήφαιστος: 1-0 Άγιαξ Ταύρου-Ελπιδοφόρος:0-2 Ηλυσιακός-Αιγάλεω:0-0 2ος Όμιλος Α΄ ΕΠΣΑ, 1η αγωνιστική Αγιος Δημήτριος-Ηράκλειο:0-1 Βριλήσσια-Ειρηνη Πετρ.:1-0 Αναγέννηση Πετρούπολης-Παλαιό Φάληρο:1-2 Καματερό-Μελίσσια:1-3 Αστερας Ζωγρ.-ΑΕ Αιγάλεω:2-0 Αττικός-Χολαργός:1-1 Διάνα Ηλιουπ.-Ελευθερούπολη:1-0 Α.Ε.Μεταμόρφωσης-Αγία Ελεούσα:2-0 Το Σάββατο στο τοπικό ντέρμπι της Ικαρίας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών-Α.Ο.Μεσαριάς: 2-1 Τα υπόλοιπα αποτελέσματα στην Α΄ ΕΠΣ Σάμου 2η αγωνιστική ΑΟ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ–ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ :2-2 ΑΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ–ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ-:2-2 ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ:3-2 ΕΝΩΣΗ-ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ:2-0 ΙΚΑΡΟΣ ΡΕΠΟ